دات نت نیوک
Menu

روابط عمومی دانشکده سما سهند

اخبار و رویدادهای تصویری دانشکده

  • بازدید از کتابخانه عمومی سهند به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

  • ساخت ماکت توسط دانشجویان دختر رشته معماری

  • تولید گل و گیاه توسط دانشجویان رشته تکنولوژی باغی و تحویل آن به شهرداری تبریز

  • برگزاری مسابقه شطرنج کارکنان به مناسبت هفته تربیت بدنی

  • تقدیر از برگزیدگان مسابقه شطرنج کارکنان

  • برگزاری مسابقه تنیس دانشجویان پسر به مناسبت هفته تربیت بدنی

تصاویر تصادفی

اوقات شرعی

افتتاح دو طرح، کاربنیان طراحی دوخت و سیستم HoloStudy توسط ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در سما سهند

ﺳﻪشنبه, 15 خرداد,1397/دسته ها: اخبار, پژوهشی

رتبه این مطلب:
5.0

دکتر عزیز جوانپور ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی به همراه آقای دکتر شهریار حسن زاده (معاونت سابق سما تبریز) و دکتر نریمانی راد (معاونت سما تبریز) ضمن بازدید از سما سهند دو طرح کاربنیان و پژوهشی را افتتاح نمودند. همچنین آقای اکبر آهکی عضو شورای اسلامی سهند در این مراسم حضور داشتند.

در این بازدید برنامه های افتتاحی زیر انجام پذیرفت:

1-       افتتاح طرح کاربنیان طراحی دوخت

2-       افتتاح سیستم شبیه سازی سه بعدی HoloStudy

طرح کاربنیان طراحی دوخت: در راستای افزایش درآمدهای غیر شهریه ای و کمک به تعمیق آموزش علمی ، مهارتی جهت ورود به بازار و اشتغال دانشجویان و نیز استفاده بهینه از طرح برون سپاری افتتاح گردید.

سیستم  HoloStudy: این سیستم یک سیستم آموزشی نوین و پیشرفته بر پایه تکنولوژی هولوگرافیک می باشد که توسط مهندس مهدی زیادی از کارکنان دانشکده سما سهند، طراحی و ساخته شده است.

هولوگرافی، به نوعی گرافیک سه بعدی گفته می شود که از ارکان اصلی دنیای واقعیت افزوده می باشد. این سیستم می تواند دانش آموزان و دانشجویان را به فضای آموزشی سه بعدی ببرد و کاری کند که مثلا کاربر جدول مندلیف را لمس نمایند و ترکیب عناصر شیمیایی و واکنش های آنها را بصورت گرافیکی و رنگی ببینند. این ابزار کمک می کند که کاربر در فضای کلاس بتواند پدیده های علمی را تجسم کند.

با فراگیر شدن این سیستم آموزشی، معلم ها و اساتید در هر جای دنیا به ابزاری منحصربفرد برای آموزش دست می بابند، ابزاری که می تواند هر طالب علمی را شیفته مباحث درسی نماید.

هم اکنون این سیستم در کشورهای پیشرفته مانند روسیه، آمریکا و ژاپن مورد استفاده قرار می گیرد.

HoloStudy از دو بخش سخت افزار و نرم افزار تشکیل شده است که هر دو بخش توسط خود آموزشکده سما سهند طراحی و ساخته شده است و از آن می توان در رشته هایی نظیر، پزشکی، مکانیک، زمین شناسی، عمران و معماری و انواع مدل سازی ها مورد استفاده نمود

در ادامه رئیس دانشگاه و معاونت سما و هیات همراه از قسمتهای مختلف آموزشکده و توانمندی ها و تجهیزات کارگاهی، آزمایشگاهی، کتابخانه و... بازدید به عمل آوردند.

تعداد نمایش ها (2053)/نظرات (0)

تگ ها:

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
افزودن نظر